Autor Wątek: Ślubowanie  (Przeczytany 6876 razy)

piotrdoroba

  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Ślubowanie
« dnia: Wrzesień 19, 2013, 21:19:36 »
3 października odbędzie się ślubowanie naszych dzieci a po uroczystościach oficjalnych,
 spotkamy się na "małym co nie co" by nie tylko dzieci dostąpiły radości wspólnej integracji ale ich szczęśliwi rodzice mogli się wzajemnie poznać lepiej  ;)
O "małe co nie co" zadbają "wspaniałe mamy" piekąc mazurki i wszelakie inne słodkości ku uciesze mężów i dzieci radości - tatowie wspierać dzielnie małżonki swe będą, służąc im pomocą i wsparciem logistycznym.
 
Z Panem Bogiem.
 Piotr Doroba - tata Weroniki

Grzegorz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Ślubowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2013, 22:12:19 »
Witam, podszywam się pod męża, tu Ela  :-)

Mamy Zuzi, Michała i Filipa, Jasia oraz ja zadeklarowałyśmy dostarczenie ciast domowych.
Ale wydaje mi się, że to za mało. Czy ktoś jeszcze może?
trzeba wziąć pod uwagę, że będą dzieci, rodzeństwa, rodzice najczęściej w dwóch osobach i inna rodzina, nauczyciele.
Lekko licząc ok. 100osób....


jwysocka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Ślubowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2013, 18:37:22 »

Mamy Zuzi, Michała i Filipa, Jasia oraz ja zadeklarowałyśmy dostarczenie ciast domowych.
Ale wydaje mi się, że to za mało. Czy ktoś jeszcze może?


Dzień dobry,
chętnie zrobię szarlotkę na ślubowanie.

Joanna Wysocka (mama Zuzi)

monikamazur

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Ślubowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2013, 21:50:36 »
Ja postaram się dostarczyć ciasto ze śliwkami. Monika Mazur mama Piotrusia.

agatamamablizniakow

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Ślubowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2013, 21:40:58 »
Dobry wieczór, ciasto widzę ustalone. A czy robimy coś więcej? np. sałatki. Moim zdaniem samo ciasto to troszkę mało. Będzie trochę osób. Trzeba też pomyśleć o jakiś napojach dla dzieci. Jakieś ciasteczka typu delicje itp. Pora ślubowania jest późna i myślę, że większość z nas nie będzie zabierało dzieci do domów zaraz po szkole i dzieci mogą być później głodne.
Mam jeszcze pytanie odnośnie ślubowania.... Czy dzieci dostają jakieś  drobne prezenciki z tej okazji?   I czy to jest w naszej czyli rodziców kwestii? Myślę, że fajnie  byłoby aby dzieci coś dostały.
Zastanówcie się proszę drodzy rodzice, bo czas ucieka.
Pozdrawiam
Agata Laba- mama Michałka i Filipka

sandra

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Ślubowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2013, 23:07:23 »
może książkę z wpisem Wychowawczyni i Siostry Dyrektor np. pierwsza lektura Plastusiowy pamiętnik ;D

jwysocka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Ślubowanie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2013, 07:17:53 »
Co do ciastek - raczej unikałabym ciastek z czekoladą ;). Poza tym to wciąż ciastka czyli coś słodkiego. Może jakieś owoce?
Co do książek - bardzo dobry pomysł, ale proponuje inna książkę - chyba większość dzieci tę pierwszą lekturę już ma.  Może Pani Dorota wskaże jakąś inną książkę?

piotrdoroba

  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Ślubowanie
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2013, 09:43:23 »
Szanowni Państwo, proponuję by zamiast tysiąca pomysłów wraz z ideą pojawiła się odpowiedzialność za nią -
chodzi mi o to, by nie przerodziło się to w puste dysputy co można zrobić, ale kto daną rzecz zrealizuje.
Owoce -  świetny pomysł podjadę pod Halę Targową i kupię kilka kilo jabłek.

Sałatki, kanapki które można przygotować w domu to też ciekawa propozycja ale kto to uczyni ?  30 kajzerek z szynką i serkiem z czymś zielonym zapewne pozwoli nie umrzeć z głodu naszym pociechom przez godzinę ;) i możemy to kupić w sklepie ale  naprawdę chcecie by wasze córki/synowie jadły kanapki przygotowane przez panią Zosię w Avitexie ?

Potrzebne będą naczynia jednorazowe typu kubeczki, tacki papierowe, niestety nie jeżdżę samochodem więc potrzeba osoby która może podjechać do hurtowni i zakupić tego typu utensylia. Warto zamiast wymyślnych napojów zaserwować wodę mineralną której parę zgrzewek trzeba również dowieść / może oprócz wody parę kartonów soków/

Spotykamy się w celu integracji i wydaje mi się że wystarczy nam w tym celu godzina zwłaszcza że będzie to czas spędzony z naszymi pociechami które będą dodatkowo absorbować naszą uwagę ;)

która Pani uczyni pyszne trzydzieści kajzerek dla naszych pociech ???  ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2013, 13:02:11 wysłana przez piotrdoroba »

piotrdoroba

  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Ślubowanie
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2013, 10:13:56 »
co do książek uważam że to pomysł ciekawy lecz czy jesteśmy w stanie go w kilka dni zrealizować ? Potrzeba na to zaangażowania dodatkowego siostry dyrektor, wychowawczyni oraz zgody większości rodziców co w sytuacji kiedy forum odwiedza trzecia ich cześć wydaje się pomysłem dosyć karkołomnym. Będziemy mieli wiele okazji by ten pomysł zrealizować / mikołaj, zakończenie roku/.Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2013, 10:29:31 wysłana przez piotrdoroba »

jwysocka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Ślubowanie
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2013, 14:03:42 »
Ponieważ dysponuję samochodem, to mogę wszystkie wymienione rzeczy (jednorazowe kubki i talerzyki, woda mineralna i owoce też- to mój pomysł, więc oczywiście jestem gotowa go zrealizować) kupić i zawieźć do szkoły. Poproszę o konkretne informacje na temat ilości, które trzeba kupić i czy mam to zrobić. Wolałabym raczej w tym tygodniu, bo mniej więcej mam zaplanowane zajęcia. Na trasie mam supermarkety - natomiast hurtowni nie, więc poza owocami wszystko mogę kupić w sklepie. Poproszę o pomoc w rozładowaniu samochodu - zgrzewki wody mineralnej trochę ważą. Wszystko wolałabym przywieźć do szkoły dzień lub dwa wcześniej - w dzień ślubowania mogę nie zdążyć ze względu na pracę. O sałatkach i kanapkach się nie wypowiadam. Co do ilości osób uczestniczących w dyskusji - może nie wszyscy mają czas?

bwilk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Ślubowanie
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 27, 2013, 10:05:52 »
Witam wszystkich!
Chciałąbym zapytać czy są chętni oprócz mnie do dekorowania sali na ślubowanie. Może będziemy mieli łatwiej bo p. Dorota mówiła , że coś się poprzestawiało Ia i będą dzień przed nami ( to nam "załątwią" chociaż trochę tego dekorowania ;)  ale tak czy inaczej ja jednoosobowo na pewno nie dam rady.
Rzecz będzie miała miejsce na 99% we wtorek po południu (ostatecznie umówimy się w poniedziałek )
Pozdrawiam serdecznie
Barbara Wilk

Natalia

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Ślubowanie
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2013, 11:12:24 »
Witam,
Co do słodkich rzeczy, to - dla większej wygody konsumpcji  - mogę zrobić  zamiast zadeklarowanego ciasta mufinki. Rozwiąże to problem ciasteczek. Ewentualnie mogę także dokupić w cukierni jakieś kruche ciasteczka np. z nasionami, bo dzieci to raczej lubią (przynajmniej moje).
W kwestii napojów, jeśli mogę wyrazić moją opinię, to  myślę, że lepsze byłyby jednak soki z kartonu  zamiast wody (bądź soki w przewadze). Myślę że dzieci preferowałyby coś słodkiego i kolorowego.
Odnoścnie książki - mam jedną propozycję, w tematyce pierwszych dni w szkole. Książka nosi tytuł Ciocia Jadzia. Szkoła, autorką jest Eliza Piotrowska. Jest to 3 część z serii, którą moje dzieci uwielbiają - jest zabawna, z przesłaniem i w dodatku całkiem dobrze ilustrowana. Jest to jedna z najlepszych książek, na jakie natknęliśmy się (oczywiście w tej kategorii wiekowej ;).   Tutaj jest link z przykładowymi stronami: http://www.inna-bajka.kobietnik.pl/2013/06/ciocia-jadzia-szkoa-o-najcudowniejszej.html.  W księgarni internetowej bonito kosztuje 17,60 - mogłabym podjąć się jej kupienia, jeśli zaakceptujecie Państwo ten pomysł.
Dla dzieci, które to już znają, mogę jeszcze wyszukać coś innego - ale wtedy trzeba by było wręczać dzieciom imienne torebki. Do torebek tych można by było wrzucić jeszcze jakiś "materiał piśmienniczy" typu ołówek/długopis - oczywiście odpowiednio atrakcyjny dla 7-latków.  Musielibyśmy tylko wyznaczyć limit cenowy. Mogę się tym zająć - dobrze by było tylko, gdyby udało nam się w miarę szybko podjąć decyzję, żebym mogła to załatwić w weekend.
pozdrawiam
Natalia Fyderek - Mama Zuzi




Natalia

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Ślubowanie
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2013, 12:31:31 »
Witam ponownie,
znalazłam alternatywę dla "Cioci Jadzi" - http://merlin.pl/Tajemnica-szkoly_Martin-Widmark-Helena-Willis/browse/product/1,813165.html z cyklu przygód Lassego i Mai. Czy ktoś z Państwa zna tę serię?
pozdrawiam
Natalia Fyderek

agatamamablizniakow

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Ślubowanie
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 27, 2013, 13:18:20 »
Witam, dowiedziałam się, że na ślubowaniu dzieci dostają od siostry dyrektor dyplomiki, legitymację szkolną,  mundurki jeśli zdążą uczyć i jeszcze  coś. Myślę, że my już nie musimy tego robić. Tak jak Pan Piotr sugerował   w grudniu Mikołaj i wtedy można zakupić książeczki. Skupmy się nad organizacją przyjęcia dla dzieci.
Zgłosiłam się do upieczenia ciasta. Mam dwoje dzieci w tej klasie, więc upiekę dwa ciasta. Mogę jeszcze kupić mieszankę krakowską ( dzieci ją uwielbiają, myślę, że nic dzieciakom nie będzie jak w ten dzień zjedzą troszkę więcej słodkości)

Niestety nie mogę pomóc w dekoracji sali.
 Ja również  myślę, że soczki  też powinny być.
Co do ilości napojów to uważam , że 10 opakowań 2 l - to takie minimum - rodzice, rodzeństwo,  nauczyciele, siostry i 2 zgrzewki wody niegazowanej. Z owoców to oprócz jabłek może mandarynki, winogrono, banany?


Jeśli mogę jeszcze prosić Panią, która ma kupować kubki i talerzyki aby pamiętała o serwetkach.

To jest moja propozycja.

Spotkajmy się tak z godzinkę, pół  przed  rozpoczęciem ślubowania  aby wszystko przygotować.

Pozdrawiam
Agata Laba

 

jwysocka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Ślubowanie
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2013, 19:40:28 »
Dobry wieczór wszystkim,

ja się generalnie ze wszystkim zgadzam :-). Tj. mufinki, soczki, galaretki i prezenty itp. Niestety Pan Piotr nie odezwał się w sprawie zakupów, a ja mówiłam o tym tygodniu - więc czas się trochę kurczy. Nadal chcę pomóc w organizacji. Jeszcze ewentualnie jutro, w sobotę lub w poniedziałek mogę podjechać tak na szybko, potem zwyczajnie nie mam kiedy - pracuje codziennie, potem odbieram dzieci, a w domu mam jeszcze bliźniaki. Logistycznie trudne ;-). Poza tym ja się  mogę podjąć zakupów w supermarkecie, a wcześniej sugerowane zakupy w hurtowni są dla mnie trudne do wykonania - po prostu nie mam czasu jej szukać i jeździć w tym celu po Krakowie, problem z parkowaniem itp. Przepraszam, ale naprawdę wolałabym supermarket. Jeśli mam robić zakupy to bardzo proszę o informacje:
1. czy może być w supermarkecie?
2. czy koszt pokrywamy z pieniędzy "klasowych"?
jeśli tak to:
3. ilość kubeczków, talerzyków, widelczyków???? i serwetek
4. ilość soczków (małe czy duże kartony?), smaki pomieszać?
5. ilość wody mineralnej? gazowana? niegazowana?
6. czy ktoś pomoże mi wypakować auto? i wolałabym raczej dzień-dwa wcześniej - bo w czwartek to pewnie ledwie zdążę na uroczystość. Myślę, że w szkole znajdzie się jakieś miejsce, gdzie będzie można te rzeczy zostawić.
5. w jakiej mniej więcej kwocie mam się zamknąć?
Przepraszam za te wszystkie pytania, ale chcę mieć jasność, żeby się potem nie miotać po sklepie i zastanawiać nad wszystkim. Może wspólnie uda nam się szybko to wszystko ustalić :-).

A co z ciastami (bo ja też piekę)? Przynieść w czwartek na uroczystość czy np. w czwartek rano?

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
ganghs patrimonium memoria mustangsplock kuro-shiro-academy